• Kategorie
  • Szukaj
  • Wkręty regulacyjne do poziomowania łat

Wkręty dystansowe (regulacyjne) dają możliwość poziomowania łat, legarów, mocowania i regulacji konstrukcji nośnych okien, mocowania i ustawiania elewacji w pionie itp. To wszystko można uzyskać dzięki specjalnym pierścieniom dającym możliwość regulacji między elementami.

Najczęściej stosowane są do poziomowania łat w konstrukcji dachów jako alternatywa dla stosowania tradycyjnych wkrętów oraz klinów. Podstawową wadą klinów drewnianych jest ich wysychanie a z czasem wypadanie, co prowadzi do utraty stabilności konstrukcji. Wkręty dystansowe są bardziej precyzyjne a poziomowanie zabiera zdecydowanie mniej czasu. Właściwe poziomowanie łat ma ogromne znaczenie dla estetyki oraz bezpieczeństwa pokrycia dachowego.

Wkręty dystansowe doskonale sprawdzą się zarówno podczas wykonywania nowych pokryć dachowych, jak również remontów starych dachów, w których możliwe jest ponowne wykorzystanie elementów konstrukcji. O ile prawidłowo wykonana nowa konstrukcja, co do zasady, nie ma nierówności lub wymaga jedynie drobnych korekt, tak przy wymianie starego pokrycia zastosowanie wkrętów dystansowych jest niezwykle pomocne.