• Kategorie
 • Szukaj
 • Wkręty do drewna

Wkręty do drewna to produkty, które są niezbędne w pracy każdego stolarza, cieśli oraz osoby, która zajmuje się budowaniem konstrukcji drewnianych. Ciesielskie wkręty do drewna typu TORX możesz zamówić w naszym sklepie internetowym M-Szmigiel! Gwarantujemy najwyższą jakość produktów oraz atrakcyjne ceny. Wejdź i sprawdź, jakiewkręty do drewna możemy Ci zaproponować

Wkręty ciesielskie – niezbędne narzędzie dla każdego cieśli

Wkręty do drewna to szeroka grupa produktów, które zyskują na popularności wśród profesjonalistów i amatorów prac związanych z drewnem. Większość konstrukcji drewnianych jest łączonych za pomocą tego typu wkrętów. Dlaczego? Otóż te gwarantują idealnie równe spoiny, trwałe połączenia oraz są odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Można je stosować w złączach obciążonych statycznie, co gwarantuje wyjątkowo trwałe połączenia. Wkręty do drewna charakteryzują się różnymi rodzajami główek, w tym stożkowymi i talerzowymi. Odpowiedni typ wkrętów należy dopasować do specyfiki projektu i wymagań dotyczących wytrzymałości produktu. Im cięższa konstrukcja, tym mocniejsze i grubsze wkręty do drewna będą potrzebne.

Jak wybrać najlepsze wkręty ciesielskie?

Wybór odpowiednich wkrętów do drewna powinien być uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na rodzaj drewna, z którym będziemy pracować. Niektóre typy wkrętów mogą być lepsze dla twardszych gatunków drewna, podczas gdy inne są lepsze dla miękkich. Równie ważne jest obciążenie, na jakie będą podatne wkręty do drewna.

Kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę przed złożeniem zamówienia na wkręty do drewna to:

 • cena,
 • producent,
 • średnica wkręta – od 4 do 8 mm,
 • długość wkręta – od 40 do 380 mm,
 • typ łebka: stożkowy lub talerzowy,
 • gniazdo – najlepiej TORX.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym czynnikiem jest rodzaj projektu. Czy jest to mały projekt DIY, czy duża konstrukcja, jak dom czy szopa? Różne projekty mogą wymagać różnych rodzajów wkrętów.

Profesjonalne wkręty do drewna TORX – sprawdź naszą ofertę!

Zamawiając u naswkręty do drewna TORX, zyskujesz pewność, że otrzymane produkty będą najwyższej jakości i zagwarantują nienaganną trwałość połączeń drewnianych elementów. Cechy wyróżniające wkręty ciesielskie dostępne w naszej ofercie to:

 • końcówki wiercące,
 • gwinty już od początku ostrza,
 • żebra tnące na spodniej części łba,
 • głębokie gniazda TORX, co ułatwia wkręcanie,
 • długie frezy.

Dostępne w sprzedaży wkręty do drewna są wyjątkowo trwałe i odporne na wyginanie. Dzięki powłoce galwanicznej są także odporne na zewnętrzne czynniki atmosferyczne, a także pojawiającą się rdzę. Wykonane ze stali hartowanej gwarantują maksymalny komfort każdego dnia pracy cieśli, stolarzowi i innym specjalistom zajmującym się obróbką drewna.

Ile kosztują wkręty do drewna TORX?

Jest naprawdę wiele czynników, które przekładają się na koszty zakupu wkrętów do drewna z końcówką TORX. To przede wszystkim: materiał wykonania, długość i grubość wkrętu oraz producent. Najpopularniejsze wkręty ciesielskie dostępne w naszej ofercie to wydatek na poziomie do kilkudziesięciu złotych brutto za opakowanie.

U nas możesz zamówić wkręty w pudełkach pakowanych po 25, 50, 100, 200, a nawet 500 sztuk wkrętów do drewna. Składając zamówienie, zawsze określ swoje zapotrzebowanie tak, aby kupić idealną liczbę wkrętów z małym zapasem, którzy przydaje się szczególnie podczas awaryjnych sytuacji na budowie lub w trakcie tworzenia innych drewnianych konstrukcji, np. u klienta.

Czy to dużo? Biorąc pod uwagę nienaganną jakość wykonania, trwałość oraz komfort pracy, jaki gwarantują sprzedawane przez nas wkręty – zdecydowanie warto zainwestować nawet większą kwotę w ten produkt.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. Wszystkie wkręty do drewna i inne produkty sprowadzamy od renomowanych producentów. Dzięki temu możemy zagwarantować naszym klientom maksimum zadowolenia, precyzję pracy oraz komfort, jakiego nie gwarantują żadne inne wkręty ciesielskie dostępne na rynku.