• Kominek wentylacyjny do pokryć z blachy płaskiej VIRTUM 125 P

RAL
89.00
SZT Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14.99
Kurier Inpost zw 14.99
Kurier FedEx zw 16.99
Kurier FedEx zw - pobranie 18.99
Kurier Inpost zw - pobranie 20.99
Zostaw telefon

Kominek wentylacyjny VIRTUM® 125 do pokryć z blachy płaskiej i trapezowej

Kominek VIRTUM® dostępny jest w 7 popularnych kolorach, pozwalających na dopasowanie do najczęściej spotykanych pokryć dachowych.
W komplecie podstawa umożliwiająca montaż na wybranym pokryciu dachowym - w tym przypadku z blachy płaskiej i trapezowej (minimalna szerokość części płaskiej pomiędzy trapezami - 25 cm).

image

Akcesoria montażowe - redukcja i przyłącze wężowe - dostępne osobno.

Innowacyjny kominek wentylacyjny VIRTUM® Ø125 charakteryzuje się zwiększoną średnicą wentylacyjną (125 mm, przekrój wentylacyjny 200 cm2) oraz specjalną konstrukcją, dzięki której efektywnie wykorzystuje energię wiatru w celu poprawienia ciągu kominowego. Zapewnia znacznie lepszy przepływ powietrza od tradycyjnych kominków o mniejszej średnicy.

Prawidłowa wentylacja daje uczucie komfortu, ale przede wszystkim wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. W pomieszczeniach, w których przebywamy niezbędne jest dostarczenie właściwego stężenia tlenu oraz usunięcia zanieczyszczeń – m.in. kurzu, pary wodnej, itp. Kominek Virtum gwarantuje prawidłową wentylację!

Jak działa wentylacja naturalna? Wentylacja naturalna - wymiana powietrza w pomieszczeniach następuje na skutek różnicy ciśnień. Powietrze wypychane jest z budynku za pomocą różnicy temperatur bądź działania wiatru. Wypływające ciepłe „zużyte” powietrze z budynku tworzy podciśnienie, dzięki któremu powietrze z zewnątrz jest zasysane. Proces ten może trwać, dopóki temperatura na zewnątrz jest niższa niż wewnątrz. Ciąg powietrza jest tym większy, im większa jest różnica temperatur. Zastosowanie odpowiedniej nasady kominowej daje możliwość wspomagania ciągu wentylacyjnego energią wiatru. Jest to szczególnie ważne w okresach przejściowych lub latem, kiedy temperatura na zewnątrz budynku jest zbliżona lub wyższa od temperatury w pomieszczeniach.

Kominek VIRTUM® Ø125 nadaje się do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 12. IV 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - Dz. U. nr 75, poz. 690 ).

MATERIAŁ
Polipropylen barwiony w masie

WYMIARY
Średnica kominka: Ø125 mm
Szerokość podstawy: 250 mm
Długość podstawy: 320 mm

Instrukcja montażu:

PDF Document

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Produkty podobne